Kava
Ida-Virumaa
Fotonäitus “Võrgustik”
Autori Foto MTÜ kutsub külastama näitust “Võrgustik”.
Näitus toimub Muinsukaitsepäevade raames, mis on pühendatud transpordi-, teede- ja sidevaldkonnale. Näitus „ Võrgustik“ võimaldab teil näha kommunikatsioonivõimalusi läbi fotograafi silmade.
Näitus on tasuta ja avatud septembri ja oktoobri kuu jooksul.
Autori Foto MTÜ приглашает вас посетить выставку «Сеть».
Выставка проходит в рамках Дней наследия, посвященных транспорту, дорогам и коммуникациям.
Выставка «Сеть» позволит вам увидеть возможности коммуникации глазами фотографов.
Выставка бесплатная и открыта в течение сентября – октября.
Muinsuskaitsepäevad Pärnaõue talus
Allveearheoloogi Maili Roio näitus “Rannapungerja paigavaimu vettpidavad allikad” 2024. Ajaloopärandi näitus Rannapungerja ja selle lähiümbruse arheoloogilistest leidudest maa seest ja vee alt, mis toob välja Rannapungerja kui väga vana asustuse koha ajaloo.
21. septembril ootame sind arheoloogi Maili Roio juhitud TASUTA jalgsimatkale kell 11.00-13.00, et avastada Peipsi muinasmaastikke ja muistseid võrgustikke. Pakume Heinalise einet – rääbis, leib, kali. Kohvi ja kooki saab ka.
Tule ja koge elavat ajalugu otse looduses!
Välinäituse „Narva-Jõesuu tuletorni ja navigatsiooni ajalugu” avamine
Narva-Jõesuu tuletorni ja navigatsiooni ajalugu
22. septembril avatakse Narva-Jõesuus muinsuskaitsepäevade raames välinäitus, mis tutvustab kuurortlinna tuletorni ja navigatsiooni ajalugu.
Kuidas jõuda täna Narva-Jõesuusse? Teil on mitu võimalust: buss, auto, jalgratas ning alates 2021. aasta suvest ka jõelaev. Varasematel aegadel oli veetee üks peamisi viise linna jõudmiseks. Regulaarne ühendus Narva ja teiste piirkonna linnadega tegi Narva-Jõesuu kergesti ligipääsetavaks puhkajatele ja soodustas kaubavahetuse arengut. Rohkem teavet navigatsiooni ja tuletorni ajaloo kohta saate välinäitusel ja temaatilistel ekskursioonidel.
Korrastustalgud 1700. aastate lahingu kindlustuste juures
19. novembril 2024 möödub 324 aastat meeldejäävast lahingust Karl XII vägede ja Rootsi linna Narvat piiranud Vene vägede vahel.
1930. aastatel tegid Narva Ajaloo Selts ning Narva Muuseumi ja Linnaarhiivi direktor Arnold Soom ettepaneku märkidada Põhjasõja ja Vabadussõja lahinguväljad. Ristikujutistega betoonkuubiku kujuliste mälestusmärkide valmistamine ja paigaldamine viidi ellu 1935. aastal Narva linnaeelarve vahenditest. Kokku plaaniti 1700. aasta kindlustuste joonele paigaldada 11 mälestusmärki, mis ulatuvad 7 km ulatuses, kuid oli võimalik paigaldada vaid üks. (praegu Olgina küla lähedale, Narva-Jõesuu). Ootamata ära linnavõimude sellekohast otsust, kutsub Narva Muinsuskaitse Selts linlasi üles alustama väikesest, korraldades selles kohas võimalikukorra. Arheoloogiline leiukoht – Circumvallationi liini on Eesti Muinsuskaitseameti kaitse all.
Kohtume kell 10:00 Tallinna maantee ja Akkeküla tee nurgal gaasitankla juures, Olerexi tanklast veidi kaugemal.