Kava
Ida-Virumaa
Teed ja lood Poluwerniamaal
20.septembril kell 11.00–13.00 tutvustab Iisaku Kihelkonna muuseum läbi ekspositsiooni piirkonna poluvernikute ajalugu, nende kombeid, läbikäimisi ja toonaseid liikumisi. Loengu lõpus (13.00–14.00) on soovijatel võimalus osaleda poluvernikute paelapunumise õpitoas (tasu 2 eurot).
Fotonäitus “Võrgustik”
Fotonäitus mis on pühendatud transpordile, teestikule, sidele ja võrgustikule.
Eeldatavasti toimub Narva rongijaama hoones, juhul kui luba selleks ei saa, siis meil on võimalus korraldada näituse Astri või Fama kaubanduskeskustes, Geneva kontserdisaali fuajees.
Välinäituse „Narva-Jõesuu tuletorni ja navigatsiooni ajalugu” avamine
Narva-Jõesuu tuletorni ja navigatsiooni ajalugu
22. septembril avatakse Narva-Jõesuus muinsuskaitsepäevade raames välinäitus, mis tutvustab kuurortlinna tuletorni ja navigatsiooni ajalugu.
Kuidas jõuda täna Narva-Jõesuusse? Teil on mitu võimalust: buss, auto, jalgratas ning alates 2021. aasta suvest ka jõelaev. Varasematel aegadel oli veetee üks peamisi viise linna jõudmiseks. Regulaarne ühendus Narva ja teiste piirkonna linnadega tegi Narva-Jõesuu kergesti ligipääsetavaks puhkajatele ja soodustas kaubavahetuse arengut. Rohkem teavet navigatsiooni ja tuletorni ajaloo kohta saate välinäitusel ja temaatilistel ekskursioonidel.
Muinsuskaitsepäevad Pärnaõue talus
Allveearheoloogi Maili Roio näitus “Rannapungerja paigavaimu vettpidavad allikad” 2024. Ajaloopärandi näitus Rannapungerja ja selle lähiümbruse arheoloogilistest leidudest maa seest ja vee alt, mis toob välja Rannapungerja kui väga vana asustuse koha ajaloo.
21. septembril ootame sind arheoloogi Maili Roio juhitud TASUTA jalgsimatkale kell 11.00-13.00, et avastada Peipsi muinasmaastikke ja muistseid võrgustikke. Pakume Heinalise einet – rääbis, leib, kali. Kohvi ja kooki saab ka.
Tule ja koge elavat ajalugu otse looduses!
Eksklusiivne ekskursioon muuseumi hoidlates
Narva Muuseum kutsub esmakordselt külastama reeglina avalikkuse eest varjul olevaid hoidlaid. Muuseumi hoidlates ehk kogudes on hoiul need esemed, mida antud hetkel näitustel ei eksponeerita.
Narva Muuseumi kollektsiooni kuulub üle 84 000 eseme, millest praegu on näitustel esindatud vähem kui 5%. Ekskursioonil on koos koguhoidjatega võimalus külastada Narva Muuseumi Kunstigalerii ajaloo-, arheoloogia-, etnograafia- ja kunstikogu.
Ekskursioon toimub muinsukaitsepäevade raames, mis on pühendatud transpordi-, teede- ja sidevaldkonnale. Hoidlates on lisaks maalidel kujutatud transpordiliikidele võimalus näha ka erinevaid sidevahendeid: seina-, laua- ja mobiiltelefonid, raadiotelefon, taksofon ja isegi Kreenholmi manufaktuuri kommutaator.
Venekeelne ekskursioon algab kell 12.00, eestikeelne kell 14.00
Jõhvi – teede ristumispaik
Muistne Jõhvi oli teede ristumiskoht lääne ja ida vahel. Siit käisid läbi palverändurid, sõdalased, kaupmehed, kuningad. Jõhvi on pidanud olema sõdade tallermaaks oma asukoha tõttu sajandeid.
Jõhvi Mihklilaadal on lastel võimalus ehitada oma rännuteede ristumispaik, meisterdada rahakukkur ning muudki põnevat tegevust jätkub kõigile.
Jõhvi kirikus on väljas näitus “Palverännu teekond läbi aegade”.
Üritused toimuvad Jõhvi Mihklilaada raames. Koolidel on võimalus tellida teematunde.